Naudojame slapukus, kad pagerinti vartotojų patirtį svetainėje. Siekdami laikytis naujosios e. privatumo direktyvos, turime paprašyti jūsų sutikimo nustatyti slapukus. Sužinoti daugiau.
Šimtalapis – vienas iš skaniausių, burnoje tirpstančių gardėsių. Jei dar neteko ragauti šimtalapio – rekomenduojame paragauti, nes jam atsispirti beveik neįmanoma. Kepinį nuo senų laikų kepdavo mūsų močiutės ar promočiutės, o mes su nekantrumu laukdavome šio deserto.
Šimtalapiai populiarūs iki šių dienų dėl savo išskirtinio recepto, ypatingo skonio ir suvokimo, kad turime desertu mėgautis, nes ne taip dažnai jį tenka skanauti. Šimtalapio gamyba sudėtinga, reikalaujanti daug kantrybės ir laiko sąnaudų. Ruošiatės šventei, norite artimuosius pavaišinti ypatingu kepiniu – atvykite pas mus ir pateikite užsakymą.
Šimtalapiai nėra lietuviški patiekalai. Lietuviai kepinį tik prisijaukino iš totorių. XIV amžiuje, Vytauto Didžiojo kvietimu į Lietuvą atvyko ir joje apsigyveno totoriai. Atvykę totoriai atsivežė ir savo kulinarines tradicijas. Totoriai turėjo savo patiekalus: koldūnai, nesaldus pyragas su mėsa ir moliūgais bei patiekalas karalius - Šimtalapis. Totoriai paplito po visą Lietuvą, bet ypatingai daug jų apsigyveno Alytaus apylinkėse. Bendraudami su vietiniais ir dalindamiesi savomis tradicijomis perdavė Šimtalapio receptą Alytaus rajone gyvenantiems gyventojams. Išvykus daliai totorių Šimtalapius pradėjo kepti alytiškiai, todėl dabar Šimtalapis laikomas Alytaus kulinariniu paveldu, kuris kepamas tradicinėms šventėms.
Šimtalapiai – tai proginiai saldėsiai, kurių gamyba yra išskirtinai ypatinga ir sudėtinga. Šimtalapiui pagaminti prireikia visos dienos. Gaminimo procesas prasideda nuo tešlos paruošimo. Paruošus tešlą ją reikia padalinti į penkias lygias dalis. Tuomet suformuojami apskritimai. Suformavus apskritimus ir pertepus juos kiaušiniu apskritimai susukami į maistinę plėvelę ir kildinami šiltoje namų vietoje arba orkaitėje. Kol tešla kildinasi, paruošiami ingredientai. Aguonų paruošimas užtrunka ilgiausiai - 50–60 min. Jeigu skanėstą gardinsite razinomis, užpylus vandeniu arba brendžiu, razinos laikomos 30 min. Po tešlos kildinimo prasidės sunkiausias gaminimo procesas. Tešla turi būti iškočiojama tokio plonumo, kaip popierius ir negali plyšti. Jeigu viskas gaunasi sklandžiai, dedamas įdaras, tešla susukama, galai užspaudžiami ir skanėstas pašaunamas kepti. Ar receptas skamba sudėtingai?
Reikia pripažinti, kad kiekvienas gali pasigaminti šviežų ir skanų Šimtalapį. Dauguma gamindami namuose turi savo gaminimo specifiką, individualius pyrago gaminimo būdus ir puošimo techniką, bet ne kiekvienam pavyksta atrasti laiko šviežio ir gražiai papuošto (pagal šventės tematiką) Šimtalapio pasigaminimui. Todėl Jūratės Gulbinienės konditerių komanda visada yra pasiruošusi pagelbėti ir pagaminti tavo pasirinktą Šimtalapį. Mūsų komanda kasdien su meile gamina ir pristato skanius tortus, pyragus, sausainius ir kitus saldumynus į namus, kavines, restoranus ar biurus.
Užsakymo metu galima pasirinkti kiekvienam patogų Šimtalapio atsiėmimo ar pristatymo būdą. Sutartą dieną šimtalapį pristatysime nurodytu adresu su specialiai tam pritaikytu mūsų asmeniniu transportu.
Nuolatos džiaugiamės, kad dauguma išbandžiusių mūsų produkciją vėlgi sugrįžta išbandyti ir atrasti kažką naujo. Todėl jeigu pavyko rasti tai ko ieškai, drąsiai rinkis, nedvejok ir užsisakyk. Pristatysime išsirinktą saldumyną iki nurodytų durų. Su Jūratės Gulbinienės komanda visada labai patogu, paprasta, greita ir skanu. Išsirink ir smaližiauk.
Aukščiau išvardinome tik keletą gaminių, bet juk visada galima nustebinti artimą papildoma saldžia konditerine smulkmenėle, kuri dar nebuvo ragauta. Išsirink dar vieną skanų saldumyną.